3 põhjust, miks lisada videole subtiitrid

YouTube videotele subtiitrite lisamine on rohkem vajalik kui esmapilgul paistab. Järgnevalt kolm lihtsat põhjust miks võiksid seda teha ning mis programmi selleks kasutada.

Kuulmishäired

Esiteks võimaldavad subtiitrid lisaks kuulmishäiretega inimestele video sisust aru saada ka kõigil neil, kelle kuulmishäired on põhjustatud ümbritsevast keskkonnast. Näiteks kontoritöötajad, kes (tööajast) videosi vaatavad ning ei soovi, et kolleegid heli kuuleksid. Samamoodi ei ole kohvikutes ja muudes avalikes kohtades internetikasutajad tihti kõrvaklappidega varustatud.

Leitavus

Teiseks saab subtiitrite abil nii YouTube kui Google palju paremini aru video sisust ning sinu leitavus otsingumootorites suureneb tunduvalt.

Tõlge teistesse keeltesse

Kolmandaks võimaldavad subtiitrid sinu video tõlkida teistesse keeltesse ning suurendada sellega potensiaalset vaatajaskonda. Sinu video sisust võivad isegi lätlased aru saada;)

CaptionTube

Subtiitreid saad lihtsasti teha näiteks CaptionTube nimelise veebipõhise programmiga, kus sidudes sellega oma YouTube konto, saad videosi kerge vaevaga importida ja neile subtiitrite faili teha.

Kuulmiseni!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian